o naszej firmie

nasza historia

czyli jak “podnieśliśmy” naszą wizję na polski rynek

Zdjęcie w nagłówku powyższej przedstawiające wieżowce ponad chmurami to nie kolejny obrazek pobrany z galerii zdjęć Google po wpisaniu frazy „Dubaj”. To nasza rodzima Warszawa, natomiast zdjęcie zostało wykonane przez naszych „komandosów” podnoszenia podczas jednej z naszych realizacji w samym centrum stolicy. Nasza firma ma w swoim dorobku wiele takich zrealizowanych projektów. Nasz standard pracy jest możliwy dzięki wieloletniemu doświadczeniu na polskim rynku.

Historia naszej firmy rozpoczyna się już w roku 2008 kiedy to na polski rynek zostały sprowadzone pierwsze Mini Żurawie Maeda, za pośrednictwem firmy rodzinnej naszego założyciela – Pawła Michalczewskiego (firma ta była również pierwszą „prywatną” działalnością w Polsce, obsługującą regularną komunikację miejską). Idąc za tradycjami rodzinnymi postanowiliśmy być ponownie przykładem dla innych i założyliśmy działalność koncentrującą się na tych niezwykłych urządzeniach, mogących przenosić duży ciężar nawet w najbardziej niedostępnych miejscach – na mini żurawiach oraz manipulatorach do szyb. Te małe żurawie budowlane pozwalają na realizację usłg dźwigowych w bardzo ograniczonych przestrzeniach roboczych lub w miejscach, w których nie poradzą sobie żurawie samojezdne oraz żurawie wieżowe lub ich użycie będzie wiązało się ze znacznym nakładem kosztów.

Jako oficjalny partner japońskiej firmy Maeda współpracujemy ze światowej klasy konstruktorami, inżynierami i projektantami posiadającymi wieloletnie doświadczenie zbierane na najważniejszych światowych rynkach. Tą najwyższą klasę umiejętności i doświadczenie chcemy przekazać polakom i zabewnić im ten światowy standard realizacji. A realizowaliśmy zlecenia w całej Polsce.

Gdy zaczęliśmy się pojawiać na coraz to nowych budowach i zaczęliśmy pracować dla coraz to poważniejszych firm na polskim rynku, zainteresowanie było coraz większe. Podczas pracy na jednej z budów (konkretnie była to budowa Stadionu Narodowego w Warszawie), zainteresowanie mediów było duże z oczywistych przyczyn (mam tu na myśli EURO 2012), przełożyło się to na coraz więcej zleceń. Zlecenia dotyczą w 80% właśnie pracy ze szkłem. Okazało się, że żurawie, ze względu na bardzo precyzyjne możliwości ruchu, idealnie nadają się do szkła. Wykonywaliśmy usługi na kilkudziesięciu placach budowy w całej Polsce, w tym przy tak prominentnych inwestycjach jak budowa Stadionu Narodowego czy stacji warszawskiego metra. Możemy też pochwalić się pracami wykonywanymi przy montażu największego w Europie szklanego podgrzewanego dachu w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu. Firma realizowała też wiele innych pionierskich zleceń:  budowa Stadionu Narodowego w Warszawie, byliśmy obecni na budowie Stadionu Legii w Warszawie, czy Muzeum Historii Żydów Polskich, realizowaliśmy ustawienie rzeźby Salvador’a Dali w budynku Sky Tower we Wrocławiu. Każda z rzeźb kosztowała 2,5 miliona euro. Najbardziej reprezentatywnym przykładem, z którego firma jest wyjątkowo dumna, jest montaż jednych z najcięższych szyb w Polsce, ważyły one po 2000 kg, ta budowa to Galeria Handlowa na Ratajach w Poznaniu.  Na potrzeby realizacji reklamy internetowej jednego z banków podnosiliśmy również żywą krowę, podnosiliśmy również samolot, który brał udział w pierwszym polskim filmie 3D – „1920. Bitwa warszawska”.

W sekcji poniżej zaprezentujemy Państwu galerię naszych realizacji, które (jak wszystkie) z sukcesem zrealizowaliśmy przy współudziale naszych wspaniałych maszyn oraz naszych „komandosów podnoszenia”. Zasięg i skala wykonanych zleceń stawia naszą firmę w czołówce przedsiębiorstw o analogicznym przedmiocie działalności.

Dlaczego mini żurawie?

Czy lubimy naszą pracę? Jak najbardziej! I z tego powodu lubimy pokazywać nasze osiągnięcia. Poniżej przedstawiamy nasze portfolio. Być może znajdziesz w nim inwestycję podobną do swojej i uznasz, że mini żuraw to właśnie to, czego potrzebujesz aby przyspieszyć prace? Zapraszamy!

zalety mini żurawi maeda

Mini żurawie MAEDA to przede wszystkim niewielkie rozmiary maszyn, które umożliwiają prace w trudno dostępnych miejscach, w których nie poradziłyby sobie bardziej „konwencjonalne” żurawie. To potrzeba zapewnienia nadzwyczajnych możliwości udźwigu przy jednocześnie niewielkiej masie urządzeń była głównym motorem napędowym stworzenia mini żurawi wszystkich typów, począwszy od mini żurawi typu pick and carry po żurawie pająki. Ich rozwój przyspieszył, ponieważ firmy produkcyjne wymagają coraz bardziej nowoczesnych i subtelnych metod podnoszenia. W końcu bardziej opłaca się wprowadzić mini żurawia celem wymiany linii produkcyjnej na nową, niż zdejmować cały dach hali!

mini żurawie typu pick and carry

Mini żurawie typu „pick and carry” często określa się mianem „żurawi kompaktowych”. Te niezwykłe urządzenia zaprojektowano w taki sposób, że potrafią podnosić naprawdę duże obiekty, głównie do celów komercyjnych, przy jednoczesnym zajmowaniu bardzo małej przestrzeni. Te żurawie potrafią pracować w naprawdę ograniczonych przestrzeniach. Praca w elektrowniach, odlewniach, zajezdniach, szklarniach, na terenach inwestycji budowlanych czy przedsiębiorstwach, w których dokonuje się wymagających prac konserwacyjnych to nie problem dla tych sprytnych maszyn.

realizacje z użyciem…

tekst…

Zapewniamy najlepszą obsługę w branży

Już dzisiaj skontaktuj się z nami celem ustalenia terminu realizacji usługi dźwigowej lub zakupu najnowszych urządzeń marki Maeda!