Facebook Youtube GMB Instagram

Zastosowanie mini żurawi gąsienicowych

żuraw gąsiennicowy

Mini żurawie sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie zbraknie miejsca dla klasycznego żurawia. Z urządzeń tych korzysta się przeważnie na powierzchniach trudno dostępnych oraz ciasnych. Dzięki wbudowanym gąsienicom żurawie charakteryzują się  wyjątkową zwrotnością, która ułatwia im precyzyjną pracę nawet na niewielkich przestrzeniach.

Zalety

Do największych zalet mini żurawi zaliczyć należy ich wyjątkową zwrotność. Urządzenia mogą poruszać się praktycznie po każdej powierzchni, mogą przenosić ciężkie ładunki, a także wszędzie się zmieszczą. Mini żurawie gąsienicowe są wyjątkowo praktyczne, w związku z czym używa się ich na budowach, ale nie tylko. Z mini żurawi gąsienicowych można korzystać  wszędzie tam, gdzie tradycyjny żuraw nie będzie miał szansy dojechać ze względu na swoje gabaryty. Warto również wiedzieć, że do urządzenia można zamontować specjalne przedłużenie wysięgnika.

Jak zbudowany jest mini żuraw?

Mini żurawie gąsienicowe posiadają hak montowany bezpośrednio na zakończeniu wysięgnika. Na rynku znaleźć można również żurawie, które wyposażone zostały w specjalistyczną wyciągarkę z linką. Warto wiedzieć, że do wykonywania prac przy użyciu mini żurawi bardzo często używa się modeli ze specjalnym przedłużeniem wysięgnika. Dzięki niemu możliwe jest zwiększenie wysokości całego urządzenia. Kąt nachylenia oraz długość wysięgnika podlegają dodatkowej regulacji.

Zastosowanie

Mini żurawie gąsienicowe są niezwykle uniwersalnymi urządzeniami. Takie urządzenia sprawdzają się idealnie przy wykonywaniu wielu różnych zadań. Przy ich pomocy można łatwo zamontować szyby, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Mini żurawi można używać również do przeprowadzania różnorodnych prac konserwacyjnych wewnątrz obiektów. Warto również wiedzieć, że przy pomocy mini żurawi przenoszone są obrazy i posągi w muzeach. Jeżeli mini żuraw będzie nam potrzebny wyłącznie do wykonania jednego zlecenia, a nie do codziennej pracy, to najlepszym rozwiązaniem okaże się wynajem tego urządzenia od firmy, która specjalizuje się w sprzęcie tego typu.

przewiń do góry