Facebook Youtube GMB Instagram

Zalety mini żurawi

285_large

Mini żurawie z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność i wykorzystywane są na wielu placach budowy w całej Polsce, również przy bardzo prestiżowych inwestycjach. Z czego wynika rosnące zainteresowanie tymi miniaturowymi dźwigami i dlaczego warto korzystać z ich pomocy?

Wiele możliwości

Podstawową zaletą mini żurawi jest ich szerokie zastosowanie wynikające z wyjątkowego połączenia niewielkich rozmiarów z dużym udźwigiem, a to wszystko przy zachowaniu zwrotnych ruchów oraz wysokiej precyzji pracy. Dzięki takiemu zestawowi cech mini żurawie budowlane nadają się do różnego rodzaju prac: poczynając od montażu szyb, przez przenoszenie płyt warstwowych, aż do transportowania innych ładunków o dużych gabarytach: samochodów, prefabrykatów i wielu innych. Wielofunkcyjność miniaturowych dźwigów wynika również z szerokich możliwości ich wykorzystania, co daje im przewagę nad tradycyjnymi dźwigami wieżowymi czy samojezdnymi. Wszystko to za sprawą niewielkich rozmiarów mini żurawi, dzięki którym wąskie przejścia, ograniczona przestrzeń i inne trudno dostępne miejsca nie stanowią przeszkody dla tych maszyn. Do tego dochodzi zmniejszona masa miniaturowych urządzeń, dzięki której mogą się one poruszać po dowolnym typie podłoża. Podsumowując, małe żurawie budowlane dobrze radzą sobie z trudnymi warunkami i różną specyfiką zadań, zapewniając przy tym bezpieczeństwo transportu ładunków, a to dzięki komputerowi nadzorującemu pracę maszyny i wspomagającemu pracę operatorów.

Liczne korzyści

Wspomniane atuty mini żurawi – kompaktowe gabaryty, duża zwrotność i precyzja oraz szerokie zastosowanie – przekładają się również na finansowe korzyści. Zastosowanie mini żurawia pozwala zminimalizować koszty inwestycji poprzez szybszą realizację zadań przy mniejszej ilości zatrudnionych pracowników. Z drugiej strony jest to też dobra alternatywa dla większego i droższego tradycyjnego dźwigu wieżowego. Ale mini żurawie generują nie tylko oszczędności dla budżetu inwestora; przynoszą również korzyści środowisku. Dostępne w wersjach nie tylko z silnikiem spalinowym, ale też elektrycznym i hybrydowym, pozwalają zaoszczędzić energię i nie emitują spalin do atmosfery. Biorąc pod uwagę tak liczne zalety tych maszyn, nie dziwi rosnąca w ostatnich latach popularność miniaturowych dźwigów.

przewiń do góry