Facebook Youtube GMB Instagram

Z jakich elementów składa się mini żuraw?

mini żuraw

Mini żurawie japońskiej marki MAEDA to wielofunkcyjne urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie we wszelkich pracach budowlanych i na każdym etapie ich trwania. Ze względu na niewielkie rozmiary, jakie osiągają, mogą być wykorzystywane także na wyższym kondygnacjach, do których zwykły żuraw wieżowy nie miałby dostępu. Służą pomocą przy pracach szklarskich, gdzie liczy się precyzja, możliwa do osiągnięcia, dzięki zastosowaniu dodatkowych uchwytów przyssawkowych oraz przy instalacji ścian osłonowych wewnętrznych i zewnętrznych. Mini żurawie mają kompaktowe rozmiary, można je przenosić w zależności od potrzeb. 

Jak wygląda budowa mini żurawia?

Rozróżniamy dwa rodzaje mini żurawi. Pierwszy typ to Żurawie typu podnieś i jedź, zwane minipikerami. Mogą one przemieszczać się z załadowanym lub podniesionym przez nie ładunkiem. Drugim popularnym typem mini żurawia są pająki wsparte na stabilizujących je podporach, służą one w zasadzie do przenoszenia ładunków w obszarze ich pracy. Oba modele znakomicie się uzupełniają, są bezpieczne w użyciu i bardzo ekologiczne. Stanowią też znakomitą alternatywę dla droższych w użytkowaniu żurawi wieżowych. Dlatego opłaca się ich wynajem.

Podstawowym elementem, w jaki wyposażony jest każdy mini żuraw jest – zależnie od modelu — wciągarka z liną lub wysięgnik, każde zakończone hakiem o bardzo dużym udźwigu, jak na swoje niewielkie rozmiary. Możliwość wykorzystania mini żurawi w tak wielu branżach daje dodatkowe wyposażenie, w które możemy dołączyć. Mogą to być wysięgniki pomocnicze albo wysięgniki hydrauliczne, które zwiększą jego przestrzeń roboczą. Wysięgniki podstawowe oraz dodatkowe mają regulowaną długość.

Mini żurawie charakteryzują się małym naciskiem na powierzchnię roboczą, ponieważ umieszczone są na  kołach lub specjalnych gąsienicach, zapewniających im mobilność. Dostosowane są do pracy na wielu dostępnych podłożach, co nie wpływa na szybkość ich pracy. Część nowszych modeli żurawi MAEDA posiada opcję zdalnego sterowania, dzięki czemu mogą docierać nawet w najtrudniej dostępne miejsca.

przewiń do góry