Facebook Youtube GMB Instagram

Wymagające prace, które wykonasz z mini żurawiem

Mini żuraw budowlany

Zakres prac budowlanych jest niezwykle szeroki i różnorodny. Wiele czynności standardowo wykonywanych na placu budowlanym wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń, które podwyższają komfort i efektywność działań. Jednym z takich nowoczesnych i uniwersalnych sprzętów jest mini żuraw budowlany, który bardzo często znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy standardowe maszyny budowlane nie są w stanie poradzić sobie z zadaniem.

Wielki potencjał w mini żurawiu

Mobilny i zwrotny mini żuraw spełnia podobne funkcje jak standardowe żurawie wieżowe. Te dwa urządzenia różnią się jednak podstawowymi parametrami, a przede wszystkim wielkością. Wybór pomiędzy nimi zależy od kilku podstawowych czynników, takich jak m.in. waga przenoszonego ładunku, stabilność podłoża, ilość dostępnej przestrzeni, maksymalna wysokość podnoszenia itd.

Chociaż mini żuraw cechuje się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, to jednak zapewnia zaskakująco duży udźwig oraz promień roboczy. Przykładowo, model LC1385 marki Maeda może podnieść nawet do 6 ton, przy czym może pracować nawet na delikatnym, wymagającym podłożu oraz na ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, które dodatkowo podnoszą komfort codziennej pracy.

Mini żurawie z całą pewnością są niezastąpione w przypadku prac na niewielkiej powierzchni roboczej, których praktycznie nie dałoby się wykonać z zastosowaniem standardowych żurawi. Zwykle to właśnie małe żurawie wykorzystywane są podczas realizacji prywatnych inwestycji, gdy istnieje konieczność przeniesienia i montażu ciężkich elementów, takich jak np. okna. Stosowane są również podczas montażu przeszkleń w budynkach biurowych czy handlowych. Wykorzystywane są podczas budowy dachów oraz innych elementów, których realizacja wiąże się z koniecznością zastosowania urządzenia o dużym udźwigu, ale jednocześnie gwarantującego precyzję działania.

Mini żurawie znajdują zastosowanie również w przypadku realizacji prac na terenach o małej nośności. Maszyny cechują się stosunkowo niską wagą w porównaniu do standardowych urządzeń tego rodzaju, w związku z czym mogą pracować nawet na nieukończonym podłożu, a nawet wewnątrz obiektu.

przewiń do góry