Facebook Youtube GMB Instagram

Kiedy warto kupić dźwig budowlany

wynajem dźwigów

Pomimo coraz większego zainteresowania usługami wypożyczalni sprzętu budowlanego, są sytuacje w których to zakup maszyn jest rozwiązaniem bardziej opłacalnym od wynajmu. Przykładem jest kupno żurawi budowlanych, których posiadanie na własność bywa korzystniejsze od wypożyczania sprzętu.

Kiedy i jaki dźwig opłaca się kupić?

Kupno czy wynajem dźwigu budowlanego? To pytanie często zadają sobie wykonawcy prac obejmujących transport pionowy ładunków o znacznej masie. O ile w przypadku jednorazowych sytuacji tego typu wynajem żurawia jest rozsądniejszą opcją, o tyle coraz częściej pojawiające się zlecenia o podobnej specyfice każą zastanowić się nad zakupem żurawia. Kupno dźwigu budowlanego to atrakcyjna opcja przede wszystkim dla firm budowanych świadczących szeroki zakres usług na większą skalę. Mowa tu nie tylko o szeroko zakrojonych pracach związanych z budową wieżowców, gdzie użycie żurawia wieżowego jest koniecznością, ale też o  zleceniach związanych np. z montażem szyb czy przenoszeniem ładunków wewnątrz budynków. W takiej sytuacji również warto rozważyć kupno dźwigu, a dokładnie mini żurawia. Jest to również doskonała opcja dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na nakłady związane z magazynowaniem i serwisowaniem tradycyjnych dźwigów budowlanych o znacznych rozmiarach. Mini żurawie, dzięki  swoim niewielkim gabarytom, nie zajmują wiele miejsca, dlatego na ich zakup warto zdecydować się w sytuacji, gdy inwestor nie dysponuje wystarczającym miejscem do przechowywania wielkich maszyn.

Zakup dźwigu – oszczędności i perspektywy

Kupno żurawia budowlanego to również dobre rozwiązanie w przypadku zleceń „na wczoraj”. Pamiętajmy, że wynajem żurawia to dodatkowe nakłady czasu i pracy związane z poszukiwaniem odpowiednich maszyn, sprawdzaniem dostępności w wypożyczalni i transportem urządzenia. Firma budowlana dysponująca własnym dźwigiem jest z kolei w pełni dyspozycyjna. Każda zakupiona maszyna to również większy kapitał firmy, co ma nie lada znaczenie w przypadku przetargów. Jeśli dodatkowo chcemy oszczędzić na pracach budowlanych, to posiadanie własnego żurawia, przy wielu zleceniach wymagających użycia takiego sprzętu, jest o wiele bardziej opłacalne od długoterminowego wypożyczania maszyn. Podsumowując, przy zwiększonym zapotrzebowaniu na przenoszenie ładunków o dużej masie, a więc dla większych firm budowlanych, zakup żurawia budowlanego to możliwość realizacji większej ilości zleceń w szybszym czasie.

przewiń do góry