Facebook Youtube GMB Instagram

Systemy zapewniające bezpieczeństwo w żurawiach MAEDA

Żuraw budowlany MAEDA

Kompaktowe i mobilne żurawie budowlane MAEDA to urządzenia zapewniające sprawną i wydajną pracę w różnych okolicznościach. Sprawdzają się nie tylko podczas standardowych prac budowlanych, wykończeniowych i remontowych, ale również znajdują zastosowanie do nietypowych zadań, takich jak np. układanie towarów w halach magazynowych czy podnoszenie ciężkich ładunków na znaczne wysokości. Ich głównymi zaletami jest mobilność, lekka waga, a przede wszystkim niewątpliwa zwinność, dlatego też mogą być używane na ograniczonych przestrzeniach i niestabilnym podłożu.

O ich niezawodności świadczy m.in. wydajny silnik, kompaktowa budowa, podpory stabilizujące itp. W urządzeniach zastosowano również liczne nowoczesne rozwiązania, które mają na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Bezpieczeństwo użytkowania żurawi budowlanych MAEDA

W kwestii bezpieczeństwa wspomnieć należy przede wszystkim o systemie zabezpieczającymi żurawie przez przewróceniem. Moment Limiter System (wskaźnik obciążenia bezpiecznego) zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa. Pozwala skutecznie uniknąć wypadków spowodowanych przeciążeniem żurawia. W przypadku 90% całkowitego obciążenia znamionowego aktywują się specjalne lampy obrotowe i alarm dźwiękowy ostrzegające o ewentualnym ryzyku. Jeśli ładunek osinie 100% obciążenia, żuraw automatycznie się zatrzyma, dzięki czemu nie dojdzie do przechylenia. Co więcej, operator może stale monitorować stan pracy i wartość podnoszonego ciężaru za sprawą cyfrowego wyświetlacza.

Na bezpieczeństwo oraz komfort pracy wpływa również system blokady przeciążenia, w który wyposażone są żurawie gąsienicowe. Pozwala ustawić ograniczenie wysokości podnoszenia, ograniczenie promienia roboczego i ograniczenie kąta mastu. Funkcja ograniczenia zakresu roboczego wysięgnika jest bardzo przydatna podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach.

Niezwykle przydatny okazuje się również alarm w żurawiach, a także tylne kamery ułatwiające obserwowanie tego, co dzieje się z tyłu maszyny (nie dotyczy modelu LC383M-5).

przewiń do góry