Facebook Youtube GMB Instagram

System zapobiegający przewróceniu w mini żurawiach MAEDA

Mini żuraw budowlany

Nowoczesne mini żurawie budowlane MAEDA wyposażone zostały w wiele niezawodnych rozwiązań, których celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa podczas realizacji różnego rodzaju prac. Zaliczamy do nich m.in. system zapobiegający przewróceniu/wywróceniu żurawia. Warto przyjrzeć się nieco bliżej temu zagadnieniu.

Specyfika systemu zapobiegającemu przewróceniu w mini żurawiach

Moment Limiter System (wskaźnik obciążenia bezpiecznego) wyposażony jest w zabezpieczenie o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie wypadkom krytycznym, które mogą zostać spowodowane przez przeciążenia żurawia. Jak to działa? Kiedy ciężar podnoszonego ładunku osiągnie 90% całkowitego dopuszczalnego ciężaru znamionowego, system kontrolujący pracę mini żurawia zacznie ostrzegać operatora o możliwym przeciążeniu, aktywując czerwoną lampkę obrotową i alarm dźwiękowy. W sytuacji, gdy podniesiony ładunek osiągnie 100%, urządzenie automatycznie się zatrzyma, zapobiegając w ten sposób przewróceniu się mini żurawia na skutek przeciążenia. Jednocześnie operator może na bieżąco kontrolować ciężar podnoszony przez żurawia za sprawą wyświetlacza cyfrowego.

Warto również wspomnieć o innych istotnych rozwiązaniach zastosowanych w mini żurawiach MAEDA, które bezpośrednio odpowiadają za podniesienie poziomu bezpieczeństwa w urządzeniach. Jest to przede wszystkim panel sterowania Moment Limiter, który można programować. Istnieje możliwość ustawienia wysokości podnoszenia ładunku, promienia roboczego i kąta pracy masztu. Można samodzielnie ustawiać zasięg pracy wysięgnika adekwatnie do indywidualnego zapotrzebowania. Gdy osiągnięty zostanie zaprogramowany punkt pracy żurawia, urządzenie zostanie automatycznie zatrzymane. Ta funkcja jest szczególnie ważna w przypadku pracy mini żurawiem na ograniczonych przestrzeniach, a także w miejscach, gdzie występuje wiele różnorodnych przeszkód.

Warto też zwrócić uwagę na funkcję blokady systemu pracy podpór, która przeciwdziała złożeniu ich, jeśli maszt nie zostanie wcześniej całkowicie złożony do pozycji transportowej. Przydatny okazuje się również alarm przechyłu, aktywowany w przypadku przechylenia albo pracy żurawia na ponad 3-stopniowym nachyleniu lub powyżej 15 stopnia nachylenia podczas przejazdu.

przewiń do góry