Facebook Youtube GMB Instagram

Przy jakich pracach budowlanych najlepiej sprawdzą się mini żurawie?

budowa

Mini żurawie to nowoczesne urządzenia, które zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Używa się ich głównie do przeprowadzania prac budowlanych w miejscach, w których niemożliwe jest użycie klasycznych dźwigów. Z miniaturowych żurawi korzystają już nie tylko duże firmy budowlane. Obecnie coraz chętniej używają ich również mniejsi przedsiębiorcy.

Przy jakich pracach warto skorzystać z mini żurawi?

Miniaturowych żurawi używa się przede wszystkim podczas przeprowadzania różnorodnych prac budowlanych. Maszyny dedykowane są przeważnie firmom, które nie posiadają dużego placu budowy. Mini żurawie poza tym, że posiadają doskonałe właściwości udźwigowe, to sprawdzają się też idealnie przy pracach montażowych. Za ich pomocą można szybko i dokładnie zainstalować drzwi i okna w budynkach. Do największych zalet tego typu urządzeń zaliczyć należy oczywiście ich niewielki rozmiar, doskonałe parametry techniczne, prostą obsługę oraz wyjątkową funkcjonalność. Jeżeli jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia prac budowlanych w miejscach, które charakteryzują się małym metrażem lub niskimi stropami, to najlepiej już na samym początku zdać sobie sprawę, że klasyczne dźwigi nie na wiele się zdadzą i poszukać najlepszej alternatywy. Na rynku znaleźć można coraz więcej firm oferujących wynajem mini żurawi. Jedną z nich jest firma Pawła Michalczewskiego.

Zakup czy wynajem?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Koszty związane z zakupem mini żurawi z pewnością zwrócą się o wiele szybciej dużym przedsiębiorstwom niż małym firmom budowlanym. Jeżeli prowadzimy niewielki biznes rodzinny, to szanse na to, że będziemy zmuszeni skorzystać z mini żurawia, są naprawdę niewielkie. Jeżeli jednak wpadnie nam zlecenie, które będzie wymagało użycia tak specjalistycznego sprzętu, to najlepszym wyjściem z sytuacji okaże się jego wynajem. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, czy postanowimy mini żurawia kupić, czy wypożyczyć, powinniśmy najpierw odbyć specjalistyczne szkolenie praktyczne. Należy pamiętać, że żurawie to urządzenia, których obsługa wymaga wyjątkowej precyzji. Nieprawidłowa użytkowanie może prowadzić do powstawania usterek i awarii.

przewiń do góry