Facebook Youtube GMB Instagram

Praca operatora mini żurawia. Na czym polega?

operator żurawia

Mini żurawie to maszyny niewielkich rozmiarów, coraz chętniej używane w branży budowlanej.  Charakteryzują się zwrotnością i precyzyjnością, a dzięki mniejszym gabarytom sprawdzają się w przypadku skomplikowanych zadań montażowych i demontażowych. Skracają czas pracy, a także wpływają na podniesienie standardów bezpieczeństwa i obniżenie kosztów. Maksymalne wykorzystanie potencjału mini żurawi jest możliwe dzięki zatrudnieniu doświadczonego operatora, którego praca będzie stanowiła wsparcie między innymi dla serwisantów oraz ekip montażowych.

Warto pamiętać, że na użycie żurawia w wersji mini operator musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, potwierdzone za pomocą zaświadczeń z odbytych szkoleń i egzaminów. Zawód operatora dźwigu wymaga sprawności manualnej oraz precyzji. Mini żuraw to maszyna posiadająca wiele zalet, ale to operator musi wziąć na siebie odpowiedzialność za transportowany ładunek i jego zabezpieczenie. Do jego zadań można zaliczyć także przenoszenie delikatnych i kosztownych towarów. Operator mini żurawia musi więc podobnie, jak w przypadku tradycyjnej maszyny, zachować pełną koncentrację, a także opanowanie podczas przenoszenia ładunku.

Gdzie sprawdzą się mini żurawie?

Mini żurawie to urządzenia, które sprawdzą się tam, gdzie dla tradycyjnej formy żurawia nie ma miejsca. Ich rozmiar wpływa na  zwrotność, umożliwiając wykonanie precyzyjnej pracy na małej przestrzeni. Oferowane przez nas mini żurawie gąsienicowe są maszynami uniwersalnymi, które można zastosować na niemal każdym typie podłoża.

Do wykonywania różnego rodzaju prac przy użyciu mini żurawia używane mogą być także przedłużenia wysięgnika, które pozwalają na zwiększenie wysokości urządzenia. Przy pomocy mini żurawia można montować szyby, zwłaszcza w trudno dostępnych przestrzeniach takich jak niewielkie podwórka lub wnętrza budynków. Ich niewielki rozmiar i zwrotność pozwala również na przenoszenie dzieł sztuki w muzeach, transport produktów w halach oraz renowację zabytkowych kościołów.

przewiń do góry