Facebook Youtube GMB Instagram

Praca mini żurawiem na ograniczonych przestrzeniach

MK1033CW-05

Branża budowlana niezwykle sprawnie się rozwija. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie nie tylko na wykwalifikowanych fachowców, ale również zaawansowany sprzęt, który umożliwiałby wykonywanie skomplikowanych prac w różnych okolicznościach. W tej dziedzinie liczy się przede wszystkim sprawne, wydajne i ekonomiczne realizowanie robót. Nowoczesne urządzenia mają na celu nie tylko zwiększać efektywność działań, ale również podwyższać komfort pracy. Z tego też powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie mini żurawie budowlane, które mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie standardowe, duże i masywne dźwigi okazują się nieefektywne.

Szerokie zastosowanie mini żurawia w budownictwie

Mini żurawie sprawdzają się przede wszystkim podczas prac budowlanych na ograniczonych przestrzeniach, chociaż nie jest to jedyny przykład zastosowania tych urządzeń. Małe gabaryty nie oznaczają wcale małej wydajności. Wręcz przeciwnie, niewielki żuraw cechuje się bardzo dużym udźwigiem, dlatego też bardzo często wykorzystywane są podczas montażu ciężkich elementów, takich jak np. szyby. Mini żuraw może być użyty nawet podczas montażu dachów. Najczęściej stosowany jest podczas prac na terenie prywatnych posesji, ale niejednokrotnie okazuje się niezbędny również przy realizacji inwestycji komercyjnych.

Mini żuraw znajduje zastosowanie również podczas prac na podłożu o małej nośności, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych dźwigów. Niewielkie urządzenie cechuje się małą wagą, dlatego też swobodnie działa również na nieukończonym jeszcze podłożu. Co więcej, wykorzystywany jest podczas prac konserwacyjnych i remontowych wewnątrz budynków. Stosowany jest również w fabrykach, halach magazynowych, galeriach handlowych itp. Niekiedy służy także do ustawiania ciężkich przedmiotów na wysokich poziomach, np. eksponatów czy nawet samochodów.

Korzyści z zastosowania mini żurawia wynikają z większej efektywności i tempa pracy, co bezpośrednio przekłada się na względy ekonomiczne. Firmy budowlane coraz częściej wykorzystują potencjał ukryty w tych niewielkich, ale niezwykle wydajnych urządzeniach, co przekłada się na wzrost zainteresowania wynajmem, a nawet kupnem mini żurawi.

przewiń do góry