Facebook Youtube GMB Instagram

Popularność mini żurawi w Polsce

Mini żuraw budowlany

Istnieje wiele sytuacji, kiedy zastosowanie dużego i ciężkiego dźwigu lub żurawia budowlanego nie jest możliwe. Najczęściej takie ograniczenia dotyczą prac wykonywanych na niewielkich, ciasnych przestrzeniach lub bezpośrednio wewnątrz obiektów. W takich przypadkach niezastąpiony okazuje się mini żuraw budowlany.

Nowoczesny mini żuraw na polskich budowach

Mini żuraw budowlany to urządzenie, które pojawiło się na polskich budowach stosunkowo niedawno, bo kilkanaście lat temu. Początkowo firmy korzystały wyłącznie z mini żurawi wypożyczonych lub używanych. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw jest zainteresowanych ich zakupem, chociaż nadal bardzo często są one wynajmowane podczas jednorazowych realizacji.

Mini żurawie są stosunkowo lekkie i cechują się niewielkimi gabarytami. Nie zmienia to faktu, że zapewniają bardzo dobrą wydajność podczas prac budowlanych oraz przy montażu np. stolarki okiennej czy płyt elewacyjnych. W praktyce jednak używane są nie tylko w budowlance, ale i innych branżach, np. w produkcji maszyn podczas montażu demontażu poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

Mini żurawie zaliczane są do żurawi samojezdnych. Obsługa i konserwacja mini żurawi powinna odbywać się pod nadzorem osób, które posiadają do tego niezbędne kwalifikacje i umiejętności. Ich zastosowanie wynika przede wszystkim ze względów praktycznych.

Warto zwrócić uwagę chociażby na specyficzne żurawie gąsienicowe typu pająk, znajdujące się w ofercie producenta MAEDA. Najbardziej specyficznym elementem są tutaj podpory stabilizacyjne, które przypominają nogi pająka, stąd też ich nazwa.

Wielość zastosowań mini żurawi rośnie wraz z rozwojem gospodarki i przemysłu. Urządzenia te obecnie są niezastąpione podczas różnorodnych prac montażowych, a także konserwacyjnych wewnątrz obiektów. Stosowane są również w halach zakładów produkcyjnych, w nowo powstających budynkach mieszkalnych i biurowych, obiektach handlowych, a nawet muzeach czy kościołach. To urządzenia zapewniające bezpieczeństwo, a także precyzję działania.

przewiń do góry