Facebook Youtube GMB Instagram

Jak oszczędzić na usługach dźwigowych?

mini żuraw

Zastosowanie dźwigów na budowie to często możliwość szybszej realizacji prac, a czasem wręcz ich nieodzowny element. Skorzystanie z żurawi budowlanych nie należy jednak do najtańszych przedsięwzięć. Co można zrobić, by zaoszczędzić na tego rodzaju usługach?

Wybór odpowiedniego żurawia

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego typu żurawia budowlanego. Właściwie dobrany sprzęt pozwoli na optymalizację prac, zapewni ich szybką realizację i zmaksymalizuje wydajność działań na budowie. W niektórych przypadkach wykorzystanie największych dźwigów wieżowych czy samojezdnych jest jedyną możliwością – chodzi tu o szeroko zakrojone prace np. nad budową wieżowców czy innych wielkich obiektów. Często jednak zdarza się, że duży, wieżowy dźwig budowlany może być z powodzeniem zastąpiony przez mniejszy sprzęt. Trudno dostępne place budowy, montaż szyb, praca we wnętrzach budynków – wszędzie tam bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie użycie mini żurawia. Zastąpienie wielkogabarytowej maszyny niewielkim, zwrotnym dźwigiem to duża oszczędność i brak problemów oraz nakładów finansowych związanych z wymagającym serwisem czy magazynowaniem wielkiego sprzętu. Przed rozpoczęciem prac warto więc przemyśleć, czy można skorzystać z tańszego zamiennika, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom i dużej zwrotności oraz precyzji wykona pracę znacznie szybciej niż duży żuraw. A taka ewentualność oznacza oszczędności dla całej inwestycji.

Wynajem dźwigów budowlanych

Jeśli mamy do czynienia z jednorazowym lub krótkotrwałym zleceniem wymagającym użycia dźwigu budowlanego, warto również zastanowić się nad wypożyczeniem żurawia. Wynajem maszyn budowlanych jest w takich sytuacjach zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, które dodatkowo eliminuje problemy i koszty związane z serwisowaniem czy przechowywaniem maszyn, co może być szczególnie uciążliwe w przypadku wieżowych dźwigów budowlanych. Krótkoterminowy wynajem dźwigu o specyfice odpowiadającej zapotrzebowaniu na placu budowy pozwoli w znaczny sposób zaoszczędzić na usługach dźwigowych, a równocześnie przyczyni się do zmniejszenia kosztów inwestycji poprzez przyspieszenie jej realizacji.

przewiń do góry