Facebook Youtube GMB Instagram

Osprzęt zastosowany w mini żurawiach

LC383M-05

Mini żurawie to jedne z najbardziej kompaktowych, a jednocześnie niezawodnych urządzeń wśród żurawi samojezdnych. Znajdują zastosowanie podczas różnego rodzaju prac, których realizacja byłaby trudna lub niemożliwa ze standardowymi żurawiami o dużych gabarytach. Używane są do podnoszenia i przenoszenia średniej wielkości ładunków w ciasnych lub ograniczonych przestrzeniach. Są to urządzenia lekkie, mobilne i kompaktowe. Zapewniają przy tym imponujący udźwig, dzięki czemu mogą być używane do różnorodnych zadań.

Co ważne, zakres zastosowania mini żurawi budowlanych można zwiększyć, wyposażając je w różne rodzaje dodatkowego osprzętu.

Różne rodzaje osprzętu zastosowanego w mini żurawiach

Nowoczesne mini żurawie wyposażone są w zaawansowany osprzęt, który znacząco podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy z zastosowaniem tych urządzeń. Za sprawą szerokiego wyboru osprzętu można dodatkowo zwiększyć ich funkcjonalność oraz wszechstronność. Kluczowy jest przede wszystkim hak zamocowany na końcu wysięgnika lub wyciągarka z liną zakończona zbloczem hakowym. Dodatkowo można zastosować różnego typu wysięgniki pomocnicze, ręczne i hydrauliczne, a także człony wysięgnika, których celem jest zwiększenie wysokości podnoszenia i wysięgu. Kąt pochylenia i długość dodatkowego wysięgnika również podlega dodatkowej regulacji.

Innym rodzajem osprzętu stosowanego w mini żurawiach są manipulatory podciśnieniowe, a także specjalne chwytaki próżniowe lub trawersy. Tego rodzaju osprzęt jest niezbędny m.in. podczas zastosowania mini żurawi przy pracach związanych z montażem okien. Wybrane modele żurawi umożliwiają również zainstalowanie specjalnego kosza roboczego lub wideł załadowczych do podnoszenia palet.

Nowoczesne mini żurawie mogą zostać też wyposażone w opcjonalne zdalne sterowanie, które pozwala na operowanie żurawiem w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub na trudno dostępnych miejscach, takich jak np. pod powierzchnią ziemi lub na dachach.

przewiń do góry