Facebook Youtube GMB Instagram

Nowoczesne żurawie pająki na placu budowy

LC1385-Steel-Erection-2

Żuraw pająk rzeczywiście przypomina swoim wyglądem wielkiego, metalowego pająka. I tak jak pająk jest sprawny i zwinny nawet na ograniczonych, wymagających terenach. Żurawie typu pająk znajdują obecnie coraz szersze zastosowanie na placach budów oraz w obiektach przeznaczonych do wykończenia, renowacji czy konserwacji. Sprawiają, że praca przebiega szybciej, wydajniej i łatwiej.

Główne zalety żurawi pająków

Żuraw budowlany MAEDA typu pająk jest przede wszystkim bardzo lekki, kompaktowy, zwinny i mobilny. Najmniejsze modele urządzenia cechują się całkowitą szerokością wynoszącą jedynie 590 mm. Za sprawą niewielkiej wagi może być przewożony przez windy serwisowe lub podnoszony przez duże żurawie, dzięki czemu możliwa jest praca nimi nawet na znacznych wysokościach.

Specjalne ruchome podpory stabilizujące pozwalają na podnoszenie ciężarów w dowolnym miejscu, nawet na nierównym terenie. W przypadku niektórych modelach żurawi podpory mogą podnieść nawet 8 ton.

W przypadku żurawi budowlanych MAEDA warto zwrócić uwagę szczególnie na nowoczesne modele MC285C-2 lub wyższe, które wyposażone są w niezawodny silnik oraz wyciągarkę. Wyciągarka w tych modelach używa hamulca tarczowego, który jest wytrzymały podczas pracy ciągłej, która może być wykonywana przez bardzo długi czas z dachów lub na placach budów. Z kolei opcjonalny silnik elektryczny nie emituje gazów i nie powoduje zadymienia, przez co żuraw może być wykorzystywany podczas prac realizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Co więcej, modele MC285C-2 (i wyżej) zapewniają wyjątkowo łatwe użytkowanie. Za sprawą specjalnego pilota można precyzyjnie rozmieszczać podnoszony ładunek przez jednego operatora. Pilot wyposażony jest w tryb mikroprędkości do precyzyjnej pracy oraz funkcję pozwalającą użytkownikowi ustawianie prędkości pracy. Operator podczas pracy może też stale monitorować ciężar ładunku na monitorze LCD.

Podczas realizacji wielu zadań niezastąpiony okazuje się również hak szperający i lotny wysięgnik tzw. bocian, które znacznie rozszerzają zakres możliwości zapewnianych przez żuraw typu pająk.

przewiń do góry