Facebook Youtube GMB Instagram

Zakup czy wynajem mini żurawi? Co bardziej się opłaca?

mini żuraw

Mini żurawie to maszyny, które w porównaniu ze standardowymi żurawiami czy dźwigami budowlanymi wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. I to właśnie sprawia, że znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wprowadzenia ciężkiego sprzętu. W ofercie naszej firmy można znaleźć wiele modeli mini żurawi, w tym m.in. żurawie pająki, żurawie gąsienicowe oraz żurawie dźwigowe. Maeda specjalizuje się zarówno w ich sprzedaży, jak i wynajmie. W tym artykule podpowiemy, kiedy najkorzystniejszym rozwiązaniem może okazać się wynajem mini żurawia, a w jakich sytuacjach warto rozważyć jego zakup.

Specyfika mini żurawi

Mini żurawie najczęściej wykorzystywane są jako doskonała alternatywa dla dużych i ciężkich maszyn budowlanych, które nie wszędzie się zmieszczą i nie na każdej nawierzchni mogą pracować. W przypadku prac budowlanych, wykończeniowych czy remontowych mini żurawia można zastosować nawet wewnątrz obiektów. Z powodzeniem działają na ograniczonej przestrzeni. Sprawdzają się również podczas prac montażowych, np. przy montażu stolarki okiennej. Ich cechą charakterystyczną – oprócz małych gabarytów – jest również stosunkowo niewielki nacisk na podłoże, doskonała zwrotność oraz stabilność. Gwarantują przy tym spory wyciąg roboczy, wydajność oraz łatwość obsługi. To wszystko sprawia, że znajdują obecnie coraz częstsze zastosowanie w bardzo wielu przedsiębiorstwach budowlanych.

Kupić czy wynająć – co się bardziej opłaca?

Wynajem sprzętu budowlanego cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Z tej opcji korzystają zarówno mniejsze firmy budowlane czy remontowe, jak i większe przedsiębiorstwa, które chcą przed zakupem przetestować sprzęt w różnych sytuacjach. To również najlepsza opcja w sytuacjach, gdy mini żurawia potrzebujemy wyłącznie do realizacji pojedynczego zlecenia. W przypadku wypożyczenia nie ponosisz kosztów związanych z zakupem czy późniejszą eksploatacją sprzętu. Nie musisz też martwić się o jego bezpieczne przechowywanie, dokonywanie regularnych przeglądów, dokumentacją dla Urzędu Dozoru Technicznego czy zakupem części zamiennych. Wszystkie kwestie formalne i logistyczne pozostają po stronie firmy wynajmującej.

Zakup mini żurawia to korzystna opcja dla przedsiębiorstw, które ze sprzętu mają zamiar korzystać regularnie, świadcząc usługi budowlane, remontowe czy konserwacyjne. Wówczas rzeczywiście opłaca się zainwestować w solidną maszynę, która w każdej sytuacje będzie do dyspozycji.

przewiń do góry