Facebook Youtube GMB Instagram

Montaż przeszkleń z pomocą mini żurawi

LC383M

Montaż przeszkleń, zwłaszcza tych o większych gabarytach, to proces wymagający szczególnej uwagi ze względu na delikatny charakter szyb i ich duży ciężar. W wielu przypadkach wstawianie okien siłą ludzkich rąk jest po prostu niemożliwe lub niebezpieczne. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu można sprawnie, pewnie i bezpiecznie montować przeszklenia nawet dużych rozmiarów. Tym sposobem są mini żurawie.

Mini żurawie do montażu okien i szyb

Mini żurawie sprawdzą się przy montażu okien w sytuacjach, gdy waga okna jest bardzo duża, a teren budowy trudno dostępny. Dzięki temu można wstawiać przeszklenia bez podnoszenia ich siłą ludzkich rąk, ale również bez użycia większych dźwigów budowlanych, zwłaszcza niemobilnych, które nie gwarantują tak dużej precyzji pracy jak miniaturowe dźwigi. Mini żuraw to urządzenie zwrotne, które bez problemu pracuje na zewnątrz budynku, jak i w środku. Precyzyjność ruchów sprawia, że te maszyny znakomicie nadają się do montażu przeszkleń. Zapewniają przy tym wysoką wydajność prac, znacznie przekraczającą możliwości pracowników samodzielnie montujących szyby. Oznacza to ograniczenie kosztów zatrudnienia i zwiększenie efektywności pracy, czyli szybszą realizację zlecenia, a to wszystko generuje oszczędności dla inwestora. W jaki sposób mini żuraw może precyzyjnie przenosić nawet największe przeszklenia? Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnych przyssawek pneumatycznych. Chwytaki próżniowe umożliwiają stabilne „złapanie” szyby przez dźwig i jej precyzyjne umieszczenie w określonym miejscu. Mocny uchwyt to bezpieczeństwo zarówno dla przenoszonego ładunku, jak i dla pracowników na budowie.

Zastosowania mini żurawi do montażu przeszkleń

Duże przeszklenia to obecnie silny trend nie tylko w budownictwie biurowym, usługowym czy przemysłowym. Szyby fasadowe, dachy szklane, także podgrzewane, czy wielkogabarytowe okna instalowane są w wielu miejscach. Gdzie mini żurawie przydają się do montażu szyb?

  • W domach jednorodzinnych i na posesjach prywatnych;
  • na fasadach budynków biurowych;
  • w budynkach usługowo handlowych, np. salony samochodowe;
  • budynki administracji państwowej;
  • obiekty sportowe, np. stadiony;
  • placówki oświatowe, uczelnie, muzea;
  • montaż szklanego podgrzewanego dachu.

przewiń do góry