Facebook Youtube GMB Instagram

Miniżuraw – efektywna praca na małej przestrzeni roboczej

żuraw pająk MC285C-3

Miniżuraw budowlany to urządzenie, które ostatnimi czasy cieszy się ogromnym zainteresowaniem w branży budowlanej i nie tylko. W czym tkwi tajemnica jego niezawodności? Przede wszystkim w niewielkich rozmiarach, a jednocześnie doskonałej wydajności. To właśnie te cechy sprawiają, że miniżuraw to idealny sprzęt do zastosowania podczas prac na małych przestrzeniach roboczych.

Miniżuraw zmieści się (prawie) wszędzie

Miniżuraw znajduje coraz częstsze zastosowanie w budownictwie i wykorzystywany jest do różnego typu prac. Przydaje się przede wszystkim podczas robót wykonywanych w ograniczonej przestrzeni, gdzie standardowy, duży żuraw nie ma możliwości wjazdu, a zastosowanie innych narzędzi wiązałoby się ze zbyt dużym nakładem pracy, energii i czasu. Jest pomocny również na terenie prywatnych posesji, kiedy istnieje konieczność zamontowania ciężkich elementów.

Za sprawą miniżurawia można montować szyby, które cechują się bardzo dużym ciężarem, a jednocześnie należy obchodzić się z nimi z wyjątkową precyzją i ostrożnością. Waga szyb przeznaczonych na fasady budynków może osiągać nawet 800 kg, ale to dla miniżurawia nic strasznego – jest on przystosowany do dźwigania dużych ciężarów. Miniżuraw wykorzystywany jest także przy montażu pokryć dachowych.

Miniżuraw to doskonały zamiennik tradycyjnych żurawi, okazuje się niezastąpiony w sytuacjach, gdy konieczne jest poruszanie się po podłożu o małej nośności. Mniejsza waga sprzętu umożliwia pracę nawet na nieukończonym jeszcze podłożu. Jest on używany na placach budów bezpośrednio wewnątrz obiektów, gdzie przeprowadzane są prace instalacyjne ciężkich elementów na wysokim poziomie.

Miniżuraw okazuje się pomocny nie tylko w budownictwie. Wykorzystywany jest również w fabrykach, halach czy magazynach. Z jego pomocą można montować nowe linie produkcyjne czy modernizować dotychczasowe. Co więcej, niewielkich gabarytów sprzęt umożliwia sprawny transport pionowy w szybie windowym. Maszyna bardzo często używana jest także do prac w galeriach handlowych podczas ustawiania eksponatów czy samochodów.

przewiń do góry