Facebook Youtube GMB Instagram

Mini żurawie na polskim rynku

mini żuraw

Zdarzają się sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy do przeniesienia lub podniesienia ładunków w ograniczonej przestrzeni. W takich przypadkach nieocenione okazuje się użycie mini żurawi. Te niewielkie i lekkie urządzenia znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Używa się ich głównie do montażu płyt elewacyjnych, stolarki okiennej, a także przy montażu i demontażu maszyn w wielu różnych gałęziach przemysłu. Warto wiedzieć, że pierwsze mini żurawie zostały zarejestrowane na polskim rynku w 2004 roku. Czym różnią się urządzenia tego typu od klasycznych żurawi samojezdnych?

Wydajne i łatwe w użyciu

Warto wiedzieć, że charakterystyczne dla mini żurawi będących trybie transportowym są ich niewielkie rozmiary i to, że kładą znikomy nacisk na podłoże. Dzięki tym cechom urządzenia mogą się swobodnie przemieszczać we wnętrzach budynków, na klatkach schodowych, a także w otworach drzwiowych o szerokości jednego skrzydła. Bez większego trudu można je również przenieść ponad małymi przeszkodami. Podczas wykonywania niektórych zadań ograniczeniem może okazać się konieczność wysunięcia podpór stabilizacyjnych. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się żurawie wyposażone w specjalny tryb „podnieś i jedź”, które zachowują niewielkie rozmiary zarówno w trybie pracy, jak i trybie transportowym. Do największych zalet mini żurawi zaliczyć należy stosunkowo duży udźwig w porównaniu z niewielkimi gabarytami samego urządzenia. Specjalna konstrukcja pozwala mini żurawiowi swobodnie manewrować ładunkiem nawet w niewielkiej odległości od niego.

Ekologiczne i bezpieczne

Należy wiedzieć, że nad bezpieczeństwem pracy mini żurawia czuwa przeważnie komputer pokładowy, którego głównym zadaniem jest analizowanie parametrów urządzenia w czasie rzeczywistym. To właśnie dzięki wbudowanemu komputerowi urządzenie jest stabilne. Należy zaznaczyć, że coraz większe znaczenie dla firm decydujących się na zakup mini żurawi, mają parametry związane z ochroną środowiska i ekologią. Na rynku znaleźć można obecnie modele wyposażone nie tylko w silniki spalinowe, ale również elektryczne lub hybrydowe.

przewiń do góry