Facebook Youtube GMB Instagram

Kilka podstawowych informacji o mini żurawiach

żuraw budowa

Branża budowlana nieustannie się rozwija. Nic więc dziwnego, że na dużych budowach coraz częściej, zamiast klasycznych dźwigów zobaczyć można nowoczesne mini żurawie. Z tego typu urządzeń korzysta się przede wszystkim podczas robót prowadzonych na niewielkiej przestrzeni. Kiedy używać mini żurawia i czym kierować się podczas jego poszukiwań – tego dowiedzą się Państwo z lektury poniższego wpisu.

Kiedy użyć mini żurawia?

Mini żurawie sprawdzą się idealnie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wstawienia klasycznego sprzętu budowlanego. Najchętniej więc korzystają z nich inwestorzy, którzy podjęli się wykonania prac na niewielkich przestrzeniach. Tego typu urządzenia okazują się również niezastąpione w przypadkach, w których warunki nie pozwalają na wstawienie klasycznego żurawia, a praca ludzkich rąk jest niewystarczająca. Do największych zalet mini żurawi zaliczyć można nie tylko mały rozmiar, ale też niezwykłą zwrotność, stabilność oraz mały nacisk na podłoże. Klasyczny żuraw charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, a przy tym posiada duży udźwig oraz spory wyciąg roboczy. Jeżeli roboty przeprowadzane są w miejscach, których powierzchnia jest taka mała, że nie zmieści się w niej operator, to możliwy jest wybór maszyny sterowanej zdalnie.

Czym kierować się podczas poszukiwań?

Obecnie na polskim rynku znaleźć można wiele firm zajmujących się wynajmem mini żurawi. Same maszyny nie różnią się za bardzo między sobą, dlatego dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań. Oczywiście najważniejszą kwestią jest ogólny stan techniczny urządzenia. Aby żuraw w odpowiedni sposób wykonywał pracę, do której został przeznaczony, powinien być stuprocentowo sprawny. Jeszcze przed wynajęciem maszyny, należy sprawdzić jaki ciężar jest w stanie unieść. Najlepiej też od razu powiedzieć osobie odpowiedzialnej za wynajem, co chcemy przenosić. Mini żurawie, to urządzenia, których obsługa wymaga wyjątkowej precyzji i doświadczenia. Jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystkie prace zostaną przeprowadzone w odpowiedni sposób, to najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie żurawia z obsługą.

przewiń do góry