Facebook Youtube GMB Instagram

Możliwości i zastosowanie mini żurawi gąsienicowych

wynajem

Standardowe żurawie budowlane to maszyny bardzo duże, masywne, ciężkie. Pozwalają na unoszenie ogromnych ładunków, jednak ze względu na swoje gabaryty nie zawsze mogą być zastosowane. Kiedy więc pojawia się konieczność uniesienia lub przeniesienia ładunku o średniej wielkości w ciasnej albo ograniczonej przestrzeni, trzeba znaleźć inne rozwiązanie. W takich właśnie sytuacjach idealnie sprawdzają się mini żurawie, które dostępne są w ofercie naszej firmy. Są to lekkie, kompaktowe urządzenia, coraz częściej wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale i przemyśle. Szczególnie chętnie wykorzystywanym typem mini żurawie są modele gąsienicowe, których specyficzne podwozie pozwala na łatwe manewrowanie nawet po trudnym terenie.

Specyfika mini żurawi gąsienicowych

Zdecydowanie najchętniej używane są mini żurawie gąsienicowe typu pająk, które są wyposażone w stabilizacyjne podpory przypominające swoim wyglądem odnóża pająka. Dostępny w naszej ofercie model wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i małym naciskiem na podłoże, co znacząco determinuje zakres jego zastosowania. Bez większego problemu można nim przemieszczać się wewnątrz budynków. Sprawdzą się również podczas jazdy po trudnym terenie lub podłożu, które nie może ulec zbyt dużemu zniszczeniu podczas realizowanych prac.

Mini żuraw gąsienicowy jest również bardzo wytrzymały i zapewnia łatwość obsługi. Za sprawą szeregu nowoczesnych rozwiązań oraz udogodnień praca nim jest nie tylko sprawna, ale również bezpieczna.

Gdzie najczęściej używane są mini żurawie gąsienicowe?

Zastosowanie mini żurawi gąsienicowych jest bardzo duże i można przypuszczać, że w przyszłości zapotrzebowanie na tego typu sprzęty będzie rosnąć. Doskonale sprawdzają się nie tylko podczas prac budowlanych, ale również remontowych, konserwacyjnych i montażowych. Warto przy tym dodać, że zakres ich zastosowań jest szeroki również dlatego, że z powodzeniem mogą być używane podczas prac na zewnątrz i wewnątrz różnorodnych budynków, w tym obiektów mieszkalnych, biurowcach, kościołach, muzeach, halach produkcyjnych itp.

 

przewiń do góry