Facebook Youtube GMB Instagram

Różnice między mini żurawiami a standardowymi żurawiami i dźwigami

Mini żurawie a standardowe żurawie i dźwigi

Żurawie i dźwigi to urządzenia niezbędne na każdym placu budowy. Nie wszystkie prace muszą, a nawet mogą być wykonane z zastosowaniem tych wielkich i ciężkich urządzeń. W takich właśnie przypadkach wykorzystuje się mini żurawie. Fakt, że określane są jako mini, wcale nie oznacza, że ich wydajność jest gorsza czy mogą być stosowane wyłącznie do lekkich, mniej znaczących prac. Wręcz przeciwnie! Niewielkie gabaryty i stosunkowo mała waga mini żurawi pozwala na pracę nawet w trudnym terenie i na ograniczonej przestrzeni. Jednocześnie zapewniają efektywność przy przenoszeniu średniej wielkości ładunków.

Wydajność pracy z zastosowaniem mini żurawia

Porównując mini żurawie ze standardowymi żurawiami budowlanymi czy dźwigami, w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę przede wszystkim na gabaryty. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z niewielkimi, mobilnymi urządzeniami, w drugim z masywnymi i ciężkimi maszynami. To właśnie ta podstawowa kwestia wielkości i ciężkości żurawi decyduje o ich ostatecznym zastosowaniu. W przypadku najbardziej wymagających prac, przy podnoszeniu wielotonowych elementów konstrukcyjnych na rozległych placach budowy, nadal używane są standardowe dźwigi i żurawie, które zapewniają maksymalną wydajność. Jednak na placach budów realizowanych jest też wiele innych zadań, w tym również wykończeniowych, przeprowadzanych wewnątrz obiektów, podczas których z oczywistych względów duża maszyna się nie sprawdzi. Wtedy właśnie niezbędny okazuje się mini żuraw – niewielki, lekki, zwrotny i bardzo wydajny jak na swoje gabaryty.

Doskonałym przykładem są tutaj mini żurawie MAEDA pochodzące z Japonii, które stają się coraz bardziej popularne na naszym rynku. Urządzenia marki MAEDA wraz z całym niezbędnym osprzętem można nie tylko wypożyczyć, ale również kupić u autoryzowanych dystrybutorów działających na polskim rynku. Są one bardzo często wybierane przez polskich przedsiębiorców, którzy oczekują nowoczesnych rozwiązań, podnoszących efektywność i wydajność pracy.

przewiń do góry