Facebook Youtube GMB Instagram

W jaki sposób wybrać idealny model mini żurawia budowlanego?

żuraw budowa

W ciągu ostatnich kilkunastu lat branża budowlana przeżyła prawdziwy rozkwit. Najlepszym tego dowodem jest stale powiększająca się liczba otwieranych firm budowlanych. Warto wiedzieć, że niektóre przedsiębiorstwa świadczą swoje usługi nie tylko na rynku polskim, ale również w całej Europie. W każdej takiej firmie bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu – w poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej żurawiom.

Kiedy warto skorzystać z mini żurawi budowlanych?

Mini żurawie to maszyny wykorzystywane głównie do wykonywania najróżniejszych prac budowlanych. Często zdarza się, że z wypożyczenia takiego specjalistycznego sprzętu korzystają firmy, które nie posiadają okazałego placu budowy. Dzięki ich użyciu możliwe jest między innymi  szybkie i bezpieczne montowanie okien w wieżowcach. Każda osoba, która miała okazję skorzystać z mini żurawia wie, że jest on ułatwieniem w prowadzeniu wszelkich prac budowlanych. Warto zaznaczyć, że gabaryty urządzenia są znacznie mniejsze od tych, które posiadają klasyczne dźwigi, dzięki czemu bez większego problemu można się nim dostać nawet w trudno dostępne miejsca. Nowoczesne mini żurawie wyposażone są w czujniki, których głównym celem jest nadzorowanie pracy maszyny. Trzeba również wiedzieć, że charakterystyczna dla tego typu urządzeń jest niesamowita precyzja wykonywania wszelkich prac budowlanych.

W jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar mini żurawia?

Wybierając rozmiar mini żurawia należy wziąć pod uwagę wielkość placu budowy oraz miejsce, w którym wykonywać on będzie swoją pracę. Pamiętajmy, że poszukiwania powinniśmy oprzeć o rodzaj zadań, które będziemy wykonywali urządzeniem.  Na rynku znaleźć można żurawie wąskie, które bez większego problemu przedostaną się przez drzwi o tradycyjnych wymiarach. Urządzenia tego typu mogą również dźwigać duże ciężary. Ich dodatkowym atutem jest bez wątpienia łatwość w transporcie. Mini żurawie mogą być przewożone nawet na tradycyjnej przyczepie samochodowej.

przewiń do góry