Facebook Youtube GMB Instagram

Mini żuraw w akcji. Gdzie i kiedy sprawdzą się mini żurawie?

Mini żuraw budowlany

Mini żurawie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych, ciężkich i wysokich żurawi budowlanych, które do pracy potrzebują sporo wolnej przestrzeni. Niekiedy tylko za sprawą mini żurawia jesteśmy w stanie zrealizować prace odbywające się np. w ciasnych lub trudno dostępnych miejscach. Tam, gdzie tradycyjny żuraw czy dźwig sobie nie poradzi, mini żuraw budowlany sprawnie pokona wszelkie przeciwności.

Mini żurawie budowlane są bardzo zwrotne, sprawne i precyzyjne w swoich działaniach. Świetnie poruszają się nawet na małej lub mocno ograniczonej przestrzeni. Co więcej, modele gąsienicowe mogą pracować praktycznie na każdym rodzaju podłoża. Są to urządzenia uniwersalne, dlatego coraz więcej firm budowlanych i inwestorów decyduje się na ich zastosowanie.

Wszechstronność mini żurawi

Nazwanie mini żurawi urządzeniami wszechstronnymi jest całkowicie uzasadnione. Ich zastosowanie jest powszechne szczególnie w przypadku prac budowlanych, wykorzystywane są bowiem do różnego rodzaju prac, w tym wykończeniowych. Pracują na zewnątrz oraz wewnątrz obiektów. Świetnie sprawdzają się na trudnej, delikatnej nawierzchni. Mini żurawie przede wszystkim są bardzo zwrotne, mogą przemieszczać się po różnych terenach i wszędzie się zmieszczą. Co ważne, mogą przenosić przy tym bardzo ciężkie ładunki, co znacząco rozszerza zakres ich działań.

Mogą być wykorzystywane na placach budów, ale nie tylko. Jak już zostało wspomniane, są to uniwersalne urządzenia, których możliwości są bardzo szerokie. Mini żuraw może zostać wyposażony w specjalny hak przymocowany do wysięgnika lub wciągarkę z liną. Można zamontować również przedłużenie wysięgnika, który znacznie zwiększa zakres możliwości urządzenia.

Mini żurawie używane są w pracach budowlanych m.in. do montażu ciężkich elementów, np. szyb, oraz do działań wykonywanych w trudno dostępnych miejscach. Często stosowane są również podczas prac konserwatorskich wewnątrz pomieszczeń, np. w świątyniach, muzeach, galeriach. W halach przemysłowych czy handlowych stosowane są do przenoszenia różnych ciężkich przedmiotów. Urządzenie przydatne jest również podczas prac remontowych wykonywanych we wnętrzu budynków.

przewiń do góry