Facebook Youtube GMB Instagram

Duże możliwości na niewielkiej przestrzeni mini dźwigów

żurawie Maeda Mini Cranes

Mini dźwig po raz pierwszy został zarejestrowany w Polsce w 2004 roku i od tamtego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Ewolucja konstrukcji i stosowanych rozwiązań technologicznych sprawiła, że wykorzystywany jest nie tylko na placach budowy, ale również w wielu innych branżach usługowych. Mini dźwig może być wyposażony w hak wysięgnikowy lub wyciągarkę z liną. Porusza się na gąsienicach i doskonale sprawdza na niewielkich przestrzeniach czy ograniczonym terenie.

Ograniczona przestrzeń? To żaden problem!

Mini dźwigi są kompaktowe, niewielkie gabarytowo i wydajne. Umożliwiają kilkakrotną relokację w ciągu jednego dnia, dlatego można je wszechstronnie wykorzystywać. Ich największym atutem jest możliwość pracy w miejscach trudnodostępnych. Mini dźwig można z powodzeniem wykorzystywać w małych pomieszczeniach, ponieważ pozwalają na to jego kompaktowe wymiary oraz zdecydowanie mniejszy nacisk na podłoże w porównaniu do tradycyjnych żurawi. W związku z tym, że mini żurawie bardzo często pracują we wnętrzach, najczęściej wyposażone są w dwa napędy – elektryczny i spalinowy. Znaczny udźwig przy niewielkich rozmiarach wpływają na wielofunkcyjność sprzętu. Można je przewozić na pojazdach do 3.5 tony. Umożliwiają manewrowanie ciężkimi ładunkami, są sterowane zdalnie, a za ich bezpieczeństwo odpowiada komputer pokładowy. Warto również wspomnieć o bardzo krótkim czasie przygotowania do eksploatacji.

Mini dźwig wykorzystywany jest na ograniczonych przestrzeniach zarówno w trakcie realizacji inwestycji komercyjnych, jak również prywatnych przedsięwzięć. To urządzenie jest mobilne, zwrotne i dostosowuje się niemal do każdego rodzaju podłoża. Mini dźwig wykorzystuje się nie tylko na ograniczonych przestrzeniach placów budowy, hal przemysłowych czy magazynów, ale również… w obiektach muzealnych i budownictwie wysokościowym. Prace konserwatorskie w galeriach czy muzeach są zdecydowanie bardziej bezpieczne z kompaktowym, lekkim i precyzyjnym mini dźwigiem.

Mini dźwig do zadań specjalnych

Niskie i ciasne pomieszczenia to dla mini dźwigu żaden problem. Poradzi sobie on również z pracą na nierównym terenie, ponieważ jego regulowane hydraulicznie podpory zapewniają maksymalną stabilność i bezpieczeństwo. Mini żuraw podjedzie na strome podłoże, nie ugrzęźnie w błotnistym terenie i wjedzie do wąskiej szczeliny i ciasnego korytarza. Bez problemu zmieści się do windy towarowej, dlatego w mgnieniu oka dostanie się wszędzie tam, gdzie tradycyjny dźwig nie dałby rady. Na rynku dostępne są modele mini dźwigów o różnej wielkości, dlatego swobodnie można je dostosować do konkretnych potrzeb. Mini dźwig może być również przenoszony przez duże żurawie na docelowe miejsce robocze. Zmieści się w każdych drzwiach, a wąskie przejścia nie będą dla niego ograniczeniem. Z tego powodu mini dźwigi tak chętnie wykorzystywane są wewnątrz budynków w pracach instalacyjnych oraz szklarskich. Podnoszenie szklanych ram czy instalacja ścian osłonowych to jedne z najpopularniejszych zastosowań. Prace konserwacyjne, montażowo-instalacyjne i remontowe przebiegają z mini żurawiem sprawnie i szybko.

przewiń do góry