Facebook Youtube GMB Instagram

Komputer pokładowy w mini żurawiach MAEDA

żuraw budowa

Nowoczesne mini żurawie MAEDA umożliwiają realizację nawet najbardziej wymagających prac budowlanych, remontowych, konserwacyjnych, montażowych itd. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie standardowe żurawie i dźwigi nie mogą być zastosowane ze względu na swoje duże rozmiary i ograniczoną mobilność.

Żuraw budowlany MAEDA swoje właściwości zawdzięcza innowacyjnemu wyposażeniu. Do najważniejszych elementów w zakresie wyposażenia zaliczamy komputer pokładowy.

Specyfika komputerów pokładowych w mini żurawiach

Mini żurawie MAEDA wyposażone są w komputer pokładowy, czyli programowalny ogranicznik momentu. Jego zadaniem jest stałe nadzorowanie żurawia za sprawą gromadzenia informacji z czujników znajdujących się na urządzeniu. Komputer urządzenia przetwarza informacje takie jak: rzeczywista masa ładunku, aktualna długość wysięgu, kąt podniesienia wysięgu i rzeczywisty promień pracy żurawia. Oprócz tego gromadzone są dane z czujników informujące o konfiguracji rozłożenia podpór i zapewniające ochronę maszyny przed przekręceniem.

Firma MAEDA wprowadziła w swoich urządzeniach innowacyjny patent, który polega na zastosowaniu systemu detekcji nacisku podpór urządzenia na podłoże. Zbierane są więc informacje z czujników poziomu maszyny, co umożliwia komputerowi analizowanie nacisku na poszczególnych podporach urządzenia w czasie rzeczywistym, zabezpieczając tym samym maszynę przed przewróceniem np. podczas pracy na niestabilnym terenie.

Komputer sterujący wyposażony jest również w opcję rejestrowania danych Data Logger. Data Logger można określić jako czarną skrzynkę mini żurawia. Pozwala ona na rejestrowanie wszystkich parametrów pracy urządzenia za sprawą połączenia przez złącze diagnostyczne komputera. Dane można też monitorować zdalnie przez internet w przypadku zastosowania systemu nadzoru urządzenia, korzystającego z odbiorników GPS zgodnie z technologią ICT. Jest to opcja dodatkowa.

przewiń do góry