Facebook Youtube GMB Instagram

Kiedy duży żuraw nie może, wybierz mini żurawia

Miniżuraw

W branży budowlanej wciąż wdrażane są nowe rozwiązania, wprowadzane nowoczesne technologie i metody wznoszenia obiektów budowlanych. Ten rynek dynamicznie się rozwija, a fachowcy potrzebują nowych rozwiązań, które umożliwiają im skuteczne i szybkie przeprowadzanie prac. Za sprawą nowoczesnych maszyn budowlanych rzeczywiście większość prac jest wykonywana znacznie efektywniej, wydajniej i sprawniej niż jeszcze kilka lat temu. Przykładem takiego „wynalazku” ostatnich lat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem w branży, jest miniżuraw budowlany. Co jest w stanie zapewnić nam miniżuraw, czego nie oferowały standardowe, duże żurawie?

Miniżuraw – mały, ale wydajny

Przede wszystkim warto pamiętać, że główne funkcje spełniane przez miniżurawie są praktycznie takie same jak w przypadku tradycyjnych żurawi budowlanych. Różnice jednak pojawiają się w poszczególnych parametrach urządzeń. Miniżuraw ma zaledwie półtora metra wysokości i waży niewiele więcej niż tonę. Oczywiście na rynku dostępne są miniżurawie o różnych garbatych, ale podane wcześniej wymiary to pewien standard, który znajduje zastosowanie w branży budowlanej najczęściej. Warto przy tym dodać, że wybór odpowiedniego miniżurawia zależy przede wszystkim od wagi przenoszonego ładunku, dostępnej przestrzeni i stabilności podłoża. Dodatkowo małe urządzenia wyróżniają się takimi parametrami, jak m.in. maksymalna wysokość podnoszenia, udźwig czy prędkość haka.

Niewielkie gabaryty miniżurawia wcale nie uniemożliwiają mu skutecznej i wydajnej pracy. Wręcz przeciwnie! Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest to urządzenie, które posiada spory udźwig i duży promień roboczy. Sterowanie urządzeniem jest bardzo proste, a maszyna dodatkowo wyposażona jest w szereg przydatnych funkcji i udogodnień, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo pracy, tj. m.in. czujnik przechylenia, klimatyzacja kabiny, programowalny ogranicznik obciążenia.

Miniżuraw może pozytywnie wpłynąć na efektywność realizowanych prac budowlanych, a przede wszystkim na tempo ich wykonania. Znajduje zastosowanie nie tylko na placach budów, ale też w fabrykach, halach, magazynach, centrach handlowych, hurtowniach itd.

przewiń do góry