Facebook Youtube GMB Instagram

Jak dobrać odpowiedni typ mini żurawia do realizowanych prac?

cc1485s-02

Mini żurawie są obecnie niezbędne do wielu rodzajów prac. Zwykle wykorzystywane są podczas zadań, które nie mogą zostać zrealizowane przy użyciu standardowych, dużych urządzeń. Coraz więcej firm zainteresowanych jest wynajmem lub kupnem małych żurawi. Podpowiadamy, na jakie kwestie należy zwracać uwagę podczas doboru tego rodzaju sprzętu.

Mini żuraw – jak dobrać odpowiedni?

Pierwszą kwestią jest oczywiście dostosowanie odpowiedniej wielkości żurawia z uwzględnieniem miejsca jego pracy i wielkości placu budowy. Rozmiar powinien być dobrany nie tylko odpowiednio do panujących warunków, ale również specyfiki realizowanych zadań. W tym przypadku bardzo często najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z mini żurawia, który bez większych problemów przedostaje się przez otwory drzwiowe standardowych rozmiarów. Co ważne, zapewnia przy tym bardzo duży udźwig i nadaje się do dźwigania nawet bardzo dużych ciężarów.

Z możliwości wynajmu mini żurawi korzysta bardzo wiele osób, nie tylko profesjonalne firmy budowlane, chociaż one wykazują największe zapotrzebowanie na urządzenia tego rodzaju. Wypożyczenie mini żurawia bywa niezbędne, gdy realizowane są prace na niewielkim placu budowy. Okazuje się również niezastąpiony podczas instalowania okien w wysokich budynkach. Mini żurawie zapewniają przy tym optymalny poziom bezpieczeństwa zarówno dla pracowników, jak i montowanych elementów szklanych.

Wielozadaniowość i uniwersalność mini żurawi wynika przede wszystkim z niewielkich gabarytów tych urządzeń, ale to nie jedyna ich zaleta. Warto pamiętać też o tym, że sprawdzają się również podczas prac w trudno dostępnych miejscach. Wyposażone są w czujniki nadzorujące pracę maszyny, które alarmują operatora, gdy pojawiają się ewentualne przeszkody.

W przypadku mini żurawi MAEDA warto pamiętać również o tym, że wykonane są z wysokiej jakości materiałów i zapewniają perfekcyjną precyzję. Zastosowano w nich nowoczesne rozwiązania technologiczne, które znacząco usprawniają przebieg większości realizowanych prac na placach budów.

przewiń do góry