Facebook Youtube GMB Instagram

Czy warto inwestować w dźwigi budowlane?

mini żuraw

W obecnych czasach ciężko byłoby znaleźć budowę, na której nie prowadzono by prac przy użyciu dźwigów. Warto wiedzieć, że współczesne dźwigi, to maszyny charakteryzujące się  nie tylko doskonałymi zdolnościami manewrowymi, ale również ogromnym udźwigiem. Pamiętajmy jednak, że nie ma jednego wzorcowego modelu dźwigu, który pasowałby idealnie do każdej budowy. W związku z tym przed przystąpieniem do prac, warto najpierw zastanowić się, czy zakup takiej maszyny jest w naszym przypadku konieczny; czasami najlepszym rozwiązaniem okazuje się jej wypożyczenie do konkretnych zadań.

Mini żurawie czy żurawie tradycyjne – które wybrać?

Należy pamiętać, że podjęcie decyzji o kupnie lub wynajęciu dźwigu budowlanego powinno zostać poprzedzone sporządzeniem dokładnego planu pracy. Nie zapominajmy, że klasyczny dźwig budowlany wymaga: przetransportowania na teren budowy, rozstawienia, a także zmontowania. Jeżeli zależy nam na szybkim czasie realizacji zlecenia, to warto rozważyć wynajem mini żurawia. Dzięki swoim niewielkim gabarytom urządzenie jest wyjątkowo mobilne i może rozpocząć pracę bezpośrednio po przetransportowaniu na teren placu budowy.

Ile czasu trwa rozstawienie dźwigu?

Osoby związane z branżą budowlaną wiedzą doskonale, że rozstawienie dźwigu to wyjątkowo czasochłonne zajęcie. Najczęściej na to zadanie trzeba poświęcić od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Doskonałą alternatywą dla klasycznych dźwigów są w tym przypadku dźwigi mobilne, w tym także mini żurawie, których czas rozłożenia nie przekracza jednej godziny. Należy również pamiętać, że urządzenia tego typu mogą być transportowane drogą naziemną co dodatkowo ułatwia zadanie.

Korzyści płynące z wynajmu dźwigów budowlanych

Do największych zalet, które płynął z wynajmu żurawi, zaliczyć należy optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem prac budowlanych. Osoby, które zdecydowały się na zakup maszyn, zmuszone są do ich regularnej konserwacji. W przypadku wynajmu, osoba wypożyczająca zobowiązana jest wyłącznie do poniesienia kosztów ustalonych we wcześniej zawartej umowie. Należy również wiedzieć, że dźwigi nowej generacji posiadają wbudowane oświetlenie, dzięki czemu  możliwe jest prowadzenie prac zarówno w dzień, jak i w nocy.

przewiń do góry