Facebook Youtube GMB Instagram

Dlaczego warto wynajmować dźwigi budowlane?

zuraw

Ciężko wyobrazić sobie dzisiaj budowę, na której prace przeprowadzane byłyby bez użycia dźwigów. Dzięki nim możliwe jest szybkie i sprawne wykonanie większości prac. Współczesne dźwigi charakteryzują się doskonałymi zdolnościami manewrowymi oraz ogromnym udźwigiem. Trzeba jednak wspomnieć, że nie ma jednego, uniwersalnego modelu dźwigu, który nadawałby się idealnie do każdej budowy. W związku z tym nie zawsze warto, jest inwestować w taką maszynę; często wystarczy tylko wypożyczyć ją do realizacji konkretnych zadań.

Żurawie tradycyjne czy mini żurawie – które wybrać?

Podjęcie decyzji o wynajęciu dźwigu budowlanego powinno zostać poprzedzone dokładnym zaplanowaniem pracy. Należy pamiętać, że tradycyjne mini podnośniki budowlane wymagają przetransportowania na plac budowy. Konieczne jest również ich rozstawienie oraz zmontowanie. Jeżeli zależy nam na czasie, to warto rozważyć wynajem mini żurawia. Urządzenie jest mobilne i może rozpocząć pracę bezpośrednio po ustawieniu na placu budowy.

Ile czasu trzeba przeznaczyć na rozstawienie dźwigu?

Rozstawienie tradycyjnego dźwigu to wyjątkowo czasochłonne zajęcie. Zazwyczaj na to zadanie przeznaczyć trzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, w zależności od tego, ile osób bierze w nim udział. Alternatywą są w tym przypadku dźwigi mobilne, w tym również mini żurawie, których czas rozstawienia nie przekracza zazwyczaj sześćdziesięciu minut. Warto też zaznaczyć, że montowanie urządzenia tego typu może być przeprowadzane z ziemi, co dodatkowo ułatwia zadanie.

Zalety wynajmu dźwigów budowlanych?

Największą zaletą wynajmu żurawi jest optymalizacja kosztów związanych z prowadzeniem budowy. W przypadku posiadania maszyn na własność, konieczna jest ich regularna konserwacja. Decydując się na wynajem, osoba wypożyczająca zobowiązana jest jedynie do poniesienia kosztów ustalonych we wcześniej podpisanej umowie. Warto też wspomnieć, że nowoczesne dźwigi posiadają wbudowane oświetlenie, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie prac zarówno w nocy, jak i w dzień. Jest to szczególnie istotne w przypadku realizacji dużych projektów, w których kluczową rolę odgrywa czas ich wykonania.

przewiń do góry