Facebook Youtube GMB Instagram

Bezpieczeństwo korzystania z mini żurawi

żuraw gąsiennicowy

Mini żurawie to niepozorne maszyny. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i – na pierwszy rzut oka – delikatnej konstrukcji, wyróżnia je duży udźwig. Te filigranowe dźwigi budowlane zapewniają przy tym wyjątkowe bezpieczeństwo pracy, które ma kluczowe znaczenie w pracach związanych z przenoszeniem ciężkich, często kosztownych ładunków. Z czego wynika wysoki standard bezpieczeństwa mini żurawi?

Nowoczesny komputer pokładowy

Sekret bezpiecznego użytkowania mini żurawi – poza niezbędnym doświadczeniem i kompetencjami operatora – tkwi w innowacyjnym rozwiązaniu, jakim jest komputer pokładowy, który przetwarza informacje przesyłane za pośrednictwem czujników rozmieszczonych w dźwigu. Jakie to dane? Komputer analizuje m. in. masę przenoszonych przedmiotów, długość i kąt nachylenia wysięgu, promień pracy czy nacisk, jaki mini dźwig wywiera na podłoże. Te informacje skorelowane z danymi na temat rozłożenia podpór, skutecznie zabezpieczają maszynę przed przewróceniem i zapobiegają popełnianiu błędów przez operatora, które mogłyby zdestabilizować pracę urządzenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Programowalny ogranicznik momentu to nie jedyne zabezpieczenie stosowane w mini żurawiach. Wybrane modele mini żurawi posiadają dodatkowe, niezwykle skuteczne zabezpieczenie, a mianowicie specjalny system, który zapobiega kołysaniu, co gwarantuje bezpieczeństwo zarówno przenoszonych ładunków, jak i otoczenia oraz samej maszyny. Co jeszcze poprawia komfort użytkowania mini żurawi? Zdalne sterowanie, zmniejszona masa wywierająca niewielki wpływ na podłoże, stabilne gąsienice, na których porusza się maszyna – wszystko to sprawia, że korzystanie z miniaturowych dźwigów jest wygodne i bezpieczne. O wysokim standardzie bezpieczeństwa pracy mini żurawi decydują też rozwiązania związane z dodatkowym wyposażeniem dźwigów. Warto tu wspomnieć np. o osprzęcie podnoszącym bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów, takim jak przyssawki próżniowe o dużym udźwigu przeznaczone do przenoszenia delikatnych ładunków, jakimi są szyby i inne elementy szklane. Podsumowując, renomowany dystrybutor mini dźwigów oferuje maszyny, które podnoszą bezpieczeństwo prac na placu budowy.

przewiń do góry