ZDOLNOŚĆ RELOKACJI W PRACY MINI ŻURAWI

Do niedawna, aby przetransportować duże i ciężkie ładunki w trudno dostępnych miejscach trzeba było to dużo wcześniej zaplanować, ponieważ była to wyjątkowo trudna sztuka. Obecnie jest to dużo prostsze zadanie, ponieważ na rynku pojawiają się urządzenia wychodzące naprzeciw tej potrzebie. Jednym z nich są mini żurawie firmy Maeda, które pozwalają na przenoszenie ciężarów m.in. do prawie 4 ton w miejscach, w których dostęp innym dźwigiem byłby niemożliwy.

Do zalet tych urządzeń należą ich niska waga, kompaktowe rozmiary oraz zdolność do samodzielnego przemieszczania się. Dzięki temu nie tylko pozwalają na pracę w ciasnych miejscach, ale także wewnątrz budynku. Jednak ten zespół cech oznacza też, że transport mini żurawi jest bardzo prosty. Dzięki napędowi i zdolności do podjazdu pod kątem 30 stopni bez problemu są w stanie wjechać na przyczepkę lub na ciężarówkę. Relokacja mini żurawi nie wymaga żadnego wysiłku, wystarczy odpowiednio zabezpieczyć je przed przewróceniem podczas transportu. Po dostarczeniu ich na odpowiednie miejsce operator będzie w stanie pokierować tym mobilnym dźwigiem w żądane miejsce.

Mini żurawie – mobilne narzędzie budowlane

Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji mini żurawie stanowią bardzo użyteczne mobilne narzędzie budowlane. Dzięki gąsienicom i podporom w złożonej pozycji są w stanie przedostać się w bardzo wąskich miejscach bez użycia siły ludzkich mięśni. Pozwala im to na pracę wewnątrz budynku, gdzie pomagają unosić i stabilnie utrzymywać duże ciężary. Co warte podkreślenia, ponieważ same nie należą do bardzo ciężkich maszyn, nawet w połączeniu z unoszonym gabarytem nie wywierają dużego nacisku na podłoże. Dzieje się tak, ponieważ inteligentny system podpór pomaga równomiernie rozłożyć siły. Odpowiednio rozłożone podpory i czujniki pozwolą też na zachowanie bezpieczeństwa i nie dopuszczą do tego, by ciężar przewrócił maszynę. Istnieją modele, które pracują za pomocą silnika elektrycznego lub hybrydowego, co powoduje, że z powodzeniem mogą funkcjonować w pomieszczeniach zamkniętych, np. w centrach handlowych.

Leave a Comment