TYPY MINI ŻURAWI DŹWIGOWYCH NA PRZYKŁADZIE MARKI MAEDA

Mini żuraw to nowoczesne urządzenie, używane głównie w budownictwie, przy pracach rozbiórkowych, w firmach montażowych, czy też w obiektach użyteczności publicznej. To również świetny sposób na usprawnienie montażu okien w budynku. Ze względu na fakt, iż jest to branża stale się rozwijająca, warto poznać typy mini żurawi dźwigowych, ich rodzaje, aby dobrać model najbardziej zbliżony do prac, jakie potrzebujemy wykonać.

Cechy szczególne mini żurawi dźwigowych

To, jaki typ mini żurawia, zwanego potocznie pająkiem wybrać zależy od specjalnych właściwości danego modelu. Nowoczesne mini dźwigi wyposażone mogą być w system czujników, panel roboczy, który umożliwia nadzorowanie pracy mini żurawiem. Nowoczesne oprogramowanie, zaawansowana technologia produkcji sprawia, że cechą szczególną mini żurawi jest precyzyjność, szybkość i niezawodność pracy w każdych warunkach. Bezpiecznie i komfortowo, tak można określić prace budowlane przeprowadzane z użyciem pająków dźwigowych.

Jakie są rodzaje mini żurawia dźwigowego?

Warto dobierając rodzaj mini żurawia do naszych potrzeb określić rodzaj pracy, jaką mają wykonywać. Chodzi tu o sprecyzowanie:

  • wysokości, jakie mają pokonywać, czy to podnosząc dany przedmiot nad ziemię, czy opuszczając go w dół. Modele mini żurawi dźwigowych bowiem różnią się między sobą długością wysięgnika, który oscyluje między 1,1 m a 2,7 m w wersji standardowej a w wersji luksusowej nawet 15 m czy ok. 27 m, w zależności od udźwigu, do jakiego jest przystosowany mini dźwig budowlany.
  • Udźwig to kolejny parametr, który rozgranicza typy mini żurawi specjalistycznych. Dzięki dużej ilości posiadanych modelów mini żurawi Maeda w łatwy sposób można dobrać rodzaj urządzenia, które będzie optymalne dla naszych potrzeb zarówno zakresem prac, jakie wykona, jak i kosztem zakupu.
  • Promień roboczy – to parametr zbliżony do określenia wysokości, na jaką opuszczany bądź podnoszony będzie dany przedmiot, jest on wypadkową udźwigu względem pokonywanych wysokości. Stanowi o stabilności urządzenia i jego niezawodnej pracy bez ryzyka uszkodzenia samego żurawia czy też przenoszonych materiałów.

Jakie typy żurawi możemy zakupić?

Przede wszystkim szukając praktycznych żurawi pająków, dobrze jest korzystać z oferty marek specjalizujących się w produkcji tego typu rozwiązań dla budownictwa. Maeda, jako lider na rynku żurawi dźwigowych budowlanych, gąsienicowych i mini żurawi dźwigowych ma w swojej ofercie aż 5 typów żurawi:

  • MC104C – Udźwig 0.995 t x 1.1m
  • MC174C – Udźwig 1.72 t x 1.0 m
  • MC285C-3 – Udźwig 2.82 t x 1.4 m (6,210 lb x 4.5 ft)
  • MC305C-2 – Udźwig 2.98t x 2.5m (6,560 lb x 8.0ft)
  • MC405C – Udźwig 3.83 t x 2.7 m (8,480 lb x 8.5 ft).

Każde z nich pod względem spełnianych norm i przeznaczania różni się ciężarem właściwym i przeznaczeniem do mniejszych lub większych obciążeń to jednak, co wszystkie je łączy, to kompaktowość i duża mobilność.

Leave a Comment