MINI ŻURAWIE NA RYNKU POLSKIM

Myśląc o dźwigach i żurawiach często mamy przed oczyma wielkie i ciężkie urządzenia podnoszące wielotonowe elementy na placach budowy. Taki wielkogabarytowy sprzęt w wielu zastosowaniach bywa koniecznością, ale czasami okazuje się zupełnie nieprzydatny właśnie ze względu na swoje rozmiary, ciężar i ograniczoną mobilność. Gdy trzeba przenieść lub podnieść średniej wielkości ładunek w ograniczonej przestrzeni, potrzebne jest inne rozwiązanie. W takich właśnie sytuacjach pomocny okazuje się mini żuraw.

Mini żurawie podbiły polski rynek

Na polskim rynku pojawiły się kilkanaście lat temu, a obecnie ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Stały się doskonałą alternatywą dla wielkich urządzeń, których użycie często jest trudne lub niemożliwe. Głównymi cechami, a jednocześnie zaletami tych sprzętów jest ich stosunkowa lekkość, niewielkie rozmiary oraz mały nacisk na podłoże. Mogą swobodnie przemieszczać się wewnątrz obiektów, mieszczą się w windach czy na klatkach schodowych. Jednocześnie zapewniają dość duży udźwig. Za sprawą specjalnej konstrukcji urządzenie może manewrować ładunkiem w bardzo niewielkiej od niego odległości, co również jest niemożliwe w przypadku standardowych żurawi.

Do innych zalet mini żurawi zaliczamy też m.in. łatwość relokacji, ekologiczne działanie oraz szereg innowacyjnych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa pracy z zastosowaniem tego sprzętu. Są też niezwykle wszechstronne i uniwersalne za sprawą dodatkowego osprzętu.

Szerokie zastosowanie mini żurawi

Liczne atuty mini żurawi, wynikające nie tylko z ich gabarytów, ale i wdrożonych innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, sprawiły, że obecnie ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Powszechnie wykorzystuje się je w budownictwie (coraz częściej jako alternatywa dla dużych żurawi), np. do montażu stolarki okiennej, płyt elewacyjnych itp. Okazują się niezastąpione podczas montażu dużych przeszkleń na nowoczesnych budynkach. Używane są też przy montażu i demontażu maszyn w wielu gałęziach przemysłu.

Mini żurawie typu „pick&carry” (podnieś i jedź) stanowią alternatywę dla standardowych podnośników koszowych i wózków widłowych. Z kolei urządzenia na gąsienicach sprawdzają się podczas prac na wymagającym i trudnym podłożu.

W zakresie zastosowania mini żurawie dają naprawdę wiele możliwości, co w dużej mierze przekłada się na ich coraz powszechniejsze wykorzystanie w wielu branżach.

Mini żurawie — rewolucyjne na polskim rynku

Mini żurawie, które są tak popularne w naszym kraju i podbiły rynek światowy, tak naprawdę pochodzą z Japonii, która uznawana jest za lidera w miniaturyzacji. Przodującym producentem tych kompaktowych i zwrotnych urządzeń jest Maeda. Mini żurawie tej marki dostępne są w naszej ofercie sprzedaży, wynajmu i usług dźwigowych.

Leave a Comment