KORZYSTANIE Z MINI ŻURAWI, A ASPEKT EKOLOGICZNY

Podczas różnorodnych prac budowlanych często niezbędne jest przeniesienie ładunków w określone miejsca. W takich przypadkach przydatne mogą okazać się mini żurawie. Są to niewielkie i lekkie urządzenia, które największe zastosowanie znajdują w montażu płyt elewacyjnych, stolarce okiennej oraz montażu maszyn w różnych gałęziach przemysłu.

Główną część mini żurawia stanowi komputer pokładowy, który zapewnia bezpieczeństwo jego użytkowania. Ma za zadanie analizowanie parametrów urządzenia w czasie rzeczywistym. Ten wbudowany komputer zapewnia także stabilność mini żurawia. Obecnie niebanalne znaczenie ma również aspekt ekologiczny żurawi. Mają wbudowane silniki elektryczne i hybrydowe, dzięki czemu wydzielanie spalin jest ograniczone. Niektóre modele mogą być nawet wyposażone w instalację gazową. Dodatkowo mini żurawie z silnikiem hybrydowym mogą być stosowane do prac wewnątrz i na zewnątrz budynku, a ich praca jest wyjątkowo cicha i ekologiczna.

Mini żurawie jako uniwersalne rozwiązanie

Mini żuraw budowlany jest niezwykle uniwersalny, dzięki niewielkim rozmiarom i wywieraniu niskiego nacisku na podłoże. Ze względu na gabaryty, urządzenia te mogą bezproblemowo poruszać się po wnętrzach budynku, klatkach schodowych i między drzwiami. Mimo niewielkich rozmiarów mini żurawie wyróżniają się wyjątkowo dużym udźwigiem. Dzięki stabilnej konstrukcji można manewrować umieszczonym na nich ładunkiem w niewielkich odległościach od samego urządzenia. Większe żurawie potrzebują znacznie większej ilości miejsca do przeniesienia takiej samej ilości materiału.

Ogromną zaletą mini żurawi jest także łatwość ich przemieszczania. Bez problemu można wykonać ich demontaż, a konfiguracja maszyny jest bardzo prosta. Niewielkie rozmiary i mała waga umożliwiają również łatwy transport ciężarówką lub przyczepą. Zazwyczaj przemieszczanie mini żurawi nie wymaga więc zastosowania żadnych dodatkowych urządzeń. Większość modeli może także bez trudu pokonać drogę na wzniesienia do 30 stopni, dzięki czemu może samodzielnie wjechać na środek transportu.

Leave a Comment